Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Dlaczego warto spotkać się z doradcą kredytowym?

Osoby, które rozważając zaciągnięcie kredytu hipotecznego na zakup mieszkania powinny postawić na wsparcie specjalisty, jakim jest doradca kredytowy. To fachowiec, dzięki którego ryzyko podjęcia błędnej decyzji kredytowej zmniejsza się niemalże do zera. Jego zadaniem jest pomoc w wyborze najbardziej korzystnej oferty, a także wsparcie w całym procesie ubiegania się o kredyt. Z całą pewnością z usług doradcy nie należy rezygnować, jeśli zależy nam na własnym bezpieczeństwie finansowym. W gąszczu ofert nie trudno bowiem postawić na taką, która jest naprawdę niekorzystna.

Kim jest doradca kredytowy?

Wiele osób żywi przekonanie, że zawód doradcy kredytowego może wykonywać każdy. Tymczasem okazuje się, że nie do końca tak jest. Przed 2017 rokiem faktycznie nie było większej kontroli nad osobami świadczącymi usługi doradztwa kredytowego. Dzisiaj sytuacja ta jest inna. Jako doradca kredytowy może pracować osoba, która uzyskała stosownego zezwolenie. Tym samym wyeliminowano przypadkowe osoby, które nie posiadały wiedzy i umiejętności niezbędnych do tego, aby doradzanie w zakresie kredytów było skuteczne.

Co robi doradca kredytowy?

Dobry doradca kredytowy rozpoczyna pierwsze spotkanie z klientem od poznania jego oczekiwań. Aby móc znaleźć naprawdę dobry kredyt, trzeba bowiem wiedzieć, czego tak naprawdę chce klient. Ważne jest także przeanalizowanie jego możliwości finansowych i historii kredytowej po to, aby ocenić zdolność kredytową. Jest to jeden z ważniejszych elementów, które banki biorą pod uwagę, pożyczając pieniądze. Trudno wyobrazić sobie doradcę, który nie posiada umiejętności oceny zdolności kredytowej. Parametr ten w dużym stopniu wpływa na wysokość kredytu, na jaką może liczyć klient. Warto pamiętać, że jeśli wysokość zdolności kredytowej nie będzie zadowalająca, doradca kredytowy podpowie co zrobić, aby ją podnieść. Wszystko oczywiście po to, aby klient ostateczny otrzymał taki kredyt, który go satysfakcjonuje i nie stanowi dla niego zagrożenia finansowego.

Czy za usługi doradcy kredytowego się płaci?

Decydując się na spotkanie z doradcą kredytowym, nie należy obawiać się kosztów. Jest to specjalista, który w zdecydowanej większości przypadków nie pobiera od klientów żadnego wynagrodzenia. Zarabia on bowiem na tym, co zapłaci mu bank, w którym klient ostatecznie podpisał umowę kredytową. UWAGA: nie należy obawiać się, że doradca kredytowy nie jest uczciwy i zachęca do zaciągnięcia niekorzystnego kredytu tylko dlatego, że dany bank oferuje wysoką prowizję. W zawodzie tym duży nacisk kładziony jest bowiem na etykę.

Co zyskamy, decydując się na spotkanie z doradcą kredytowym?

Podejmując decyzję o spotkaniu z doradcą kredytowym, zyskujemy przede wszystkim szansę na zaciągnięcie naprawdę dobrego, korzystnego dla nas kredytu. Jeśli zdecydujemy się na współpracę, nie musimy martwić się samodzielnym porównywaniem ofert. Wszystko zrobi za nas fachowiec, który wie, na co zwrócić uwagę, aby nie popełnić błędu. Usługi doradcy kredytowego to zdecydowanie większy spokój i brak nerwów, które towarzyszą wielu osobom chcącym pożyczyć pieniądze na zakup mieszkania.

Powinno cię zainteresować

Dziedziczenie udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością

Kosiarka – wady i zalety różnych rodzajów – jaką wybrać?

ETOOL24 Twój niezawodny partner w zakupach narzędzi online

Kajaki Liwiec – czemu są tak dobrym wyborem?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *