Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakie korzyści płyną ze stosowania kurtyn paskowych w otworach bram i drzwi?

Rosnące ceny paliw a co za tym idzie rosnące koszty zapewnienia energii cieplnej w budynkach przemysłowych i prywatnych skłaniają do poszukiwania nowoczesnych a zarazem ekonomicznych rozwiązań, które pozwolą na obniżenie kosztów ogrzewania. Najgorzej sytuacja wygląda w przemyśle, logistyce i transporcie, gdzie stale otwarte bramy magazynowe i przeładunkowe oraz kontenery narażone są na wychłodzenie i wnikanie do wnętrza niekorzystnych czynników jak na przykład opady atmosferyczne. Niestety podczas trwającego kilkanaście czy kilkadziesiąt minut przewożenia ładunków nie jest możliwe stałe zamykanie i otwieranie bram i drzwi. Po pierwsze jest to czasochłonne po drugie spowalnia prace przeładunkowe.

Kurtyny PCV, które chronią przed utratą ciepła i nie ograniczają załadunku

Rozwiązaniem problemu jest jednak prostsze niż wielu by się mogło wydawać. Coraz więcej osób montuje w świetle bram, drzwi i w kontenerach kurtyny PCV z elastycznych pasów foliowych. Konstrukcja takiej przegrody jest banalnie prosta. Zbudowana ona jest ze stalowego mocowania i swobodnie zwisających pionowo pasów PCV. Zachodzące na siebie wstęgi chronią obiekt przed wychłodzeniem a także wnikaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych jak ptaki, owady, kurz, opary, wiatr, deszcz czy śnieg. Co jednak najważniejsze nie spowalniają prac przeładunkowych. Stosowane w bramach przez które poruszają się wózki widłowe czy drzwiach przez które przechodzą ludzie pozwalają na swobodne przemieszczanie się z jednej strony przegrody na drugą. Pasy łatwo się rozsuwają a po przejechaniu wózka samoczynnie wracają do pierwotnej pozycji zamykają światło otworu.

Dlaczego kurtyny paskowe dobrze izolują termicznie?

Materiał z którego produkowane są pasy foliowe cechuje się bardzo niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła. Jest on porównywalny z taki izolatorem jak drewno, które przecież od lat stosowane jest jako budulec niepochłaniający ciepła. Wśród tworzyw sztucznych folia PCV to drugi w kolejności zaraz po styropianie izolator termiczny. Dlatego też pomimo niewielkiej grubości brama PCV zapewnia doskonałą izolację termiczną. Z badań przeprowadzonych przez producenta kurtyn PCV firmę Extruflex wynika, że średnie oszczędności energii cieplnej w obiektach przemysłowych wyposażonych w doszczelnienia bram przeładunkowych w postaci kurtyn PCV sięgają w skali roku 40%. Zaskakujący jest też fakt, że kurtyny paskowe stosowane są też coraz częściej w obiektach handlowych, usługowych i w prywatnych domach. Szeroka paleta barw folii, różnorodność wymiarów i nowoczesny design sprawiają, że kurtyny PCV stale zyskują na popularności.

Powinno cię zainteresować

Jak znaleźć porządną mobilną wulkanizację w Radomiu?

Dziedziczenie udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością

Kosiarka – wady i zalety różnych rodzajów – jaką wybrać?

ETOOL24 Twój niezawodny partner w zakupach narzędzi online

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *