Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

RTG Zęba – ważny aspekt diagnozy zębów

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na zdiagnozowanie potencjalnych chorób jamy ustnej, przede wszystkim zębów jest RTG zęba. To metoda, w której za pomocą promieniowania X uzyskuje się kliszę, na której widać aktualny stan pacjenta i jego uzębienia.

Co to za badanie?

Zabieg ten jest całkowicie bezbolesny i tak naprawdę jego wykonanie trwa kilka minut. Chodzi tutaj o nic innego jak prześwietlenie. Pacjent leżący nieruchomo na fotelu musi szeroko otworzyć usta, a maszyna znajdująca się nad jego głową rejestruje obraz stanu jamy ustnej, żuchwy i pozostałości. Po kilkunastu minutach ortodonta Warszawa centrum otrzymuje wynik badania.

Co można zauważyć na zdjęciu?

Warto pamiętać o tym, że jedna strona na zdjęciu to druga strona u pacjenta, więc widok jest tutaj odwrotny. Pomylenie tego nie będąc specjalistą jest zatem bardzo proste. Możliwe jest zauważenie, czy nie doszło do choroby, stanu zapalnego, czy próchnicy zębów. Tego typu badania można również wykonywać przed, jak i po leczeniu kanałowym.

Na zdjęciu RTG można ocenić, czy nie doszło przypadkiem do pęknięcia korzenia, stanu zapalnego w kościach, czy też nieprawidłowego ustawienia zębów.

Niektóre sprawy nie wymagają zdjęcia

Niektóre problemy, z którymi pacjenci przychodzą do gabinetu stomatologicznego są zauważalne gołym okiem i wiadome jest, jak z tym postępować. Jednym z takich jest ukruszony ząb. W zależności od stanu ukruszenia można zdiagnozować, jaki wybrać zabieg i jak leczyć problem z danym zębem. Na pewno nie wymaga on rentgena.

Powyższy problem może powstać tak naprawdę na wiele sposobów. Wiele w tym przypadku może zależeć od wieku. U dzieci zazwyczaj problem ten pojawia się przy zabawie czy uprawianiu sportu. U dorosłych czynniki mogą być inne, na przykład gryzienie twardych pokarmów. Jeśli jest on osłabiony to dosyć często dochodzi do takiego właśnie przypadku.

Najbardziej podatne na złamanie mogą być zęby martwe, które nie były leczone specjalistycznie, chociaż tego wymagały. Wówczas całkowite jego usunięcie jest jedynym sposobem.

Powinno cię zainteresować

Jak znaleźć porządną mobilną wulkanizację w Radomiu?

Starzenie Skóry a Genetyka: Jak Dostosować Zabiegi do Indywidualnych Potrzeb

Dziedziczenie udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością

Kosiarka – wady i zalety różnych rodzajów – jaką wybrać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *