Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Zasłony w stylu skandynawskim – estetyka w każdym calu

Jesteś dużą wielbicielką zasłon? Nie wyobrażasz sobie tego, aby w twoim mieszkaniu ich zabrakło lub zastąpione zostały roletami czy żaluzjami? Zasłony, jeśli są umiejętnie dobrane do stylu mieszkania, mogą mieć wielki wpływ na jego wygląd i to, jak się będziemy w nim czuć. Na topie są dziś zasłony skandynawskie. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nazwa ta nie musi każdemu od razu dużo mówić. Stąd właśnie pomysł na ten artykuł, który wszystko powinien wyjaśnić.
Styl skandynawski – jaki to?

O stylu skandynawskim słyszał chyba każdy, jednak nie każdy jest w stanie sprecyzować, na czym on polega. Charakterystyczne dla niego cechy są proste – jasne kolory, naturalne materiały i proste formy. Tak samo prezentują się zasłony w stylu skandynawskim. Są one najczęściej w kolorze écru, popielatym lub innym jasnym. Do ich produkcji często wykorzystuje się naturalne, aczkolwiek grube i ciężkie tkaniny, jak np. len. Znakomicie tłumią one światło, zmiękczając je i ograniczając nagrzewanie się pomieszczenia. Zasłony w stylu skandynawskim mają również wiele innych zalet, takich jak duża trwałość czy też łatwość wkomponowania się w niemal każdy wystrój mieszkania.

Czy zasłony skandynawskie mają wady?

Wiele napisaliśmy wyżej o zaletach zasłon skandynawskich. Jednak czy mają one jakiekolwiek wady? Aby być w pełni uczciwym, warto wspomnieć o czymś, co jest niby oczywiste, ale może jednak umknąć uwadze. A mianowicie że zasłony skandynawskie mogą być bardzo podatne na zabrudzenia. Małe dzieci mają częsty nawyk chwytać rączkami za zasłony i podciągać się na nich, ułatwiając sobie wstawanie i chodzenie. Warto mieć to na uwadze jeśli decydujesz się na takie zasłony i masz w domu pociechy. Sposób prania zasłon zależy od ich producenta, ale najczęściej można je prać w pralce automatycznej, a do suszenia wystarczy je rozwiesić na karniszu.

Zasłony a alergicy

Ciekawym zagadnieniem są zasłony w mieszkaniach alergików. Z definicji unikają oni takich rzeczy, jednak w przypadku oryginalnych zasłon skandynawskich, mamy do czynienia z produktem wykonanym z gładkiego materiału, przyjaznego zdrowi alergików. Bez obaw można takie zasłony stosować w swoich domach. Chcesz sobie kupić komplet takich zasłon? Na co zatem czekasz? To pożyczka pozabankowa czeka na ciebie, aż ją weźmiesz i odmienisz wygląd swojego mieszkania zasłonami.

 

Powinno cię zainteresować

Jak znaleźć porządną mobilną wulkanizację w Radomiu?

Dziedziczenie udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością

Kosiarka – wady i zalety różnych rodzajów – jaką wybrać?

ETOOL24 Twój niezawodny partner w zakupach narzędzi online

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *