Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Co nam daje Atlas Chwastów?

Udręką niemal każdego ogrodnika są chwasty. W dzisiejszych czasach łatwo jest znaleźć w źródłach z jakim typem chwasta mamy do czynienia. Atlas chwastów można znaleźć w internecie, ale również kupić w formie książki.

 

Czym jest Atlas chwastów?

 

To zbiór wszystkich znanych w Polsce chwastów. Porządnie wykonany atlas powinien zawierać oprócz nazwy również takie elementy jak wygląd zewnętrzny chwasta, jego cechy charakterystyczne, typowe warunki w jakich powstaje, metody zwalczania, szkodliwość względem innych roślin oraz jeszcze jeden ważny element jakim jest zdjęcie.

 

Jakie informacje daje Atlas?

 

Przeglądając internetowy atlas chwastów można dowiedzieć się wielu ważnych rzeczy. Jako przykład niech będzie jeden z najpopularniejszych w Polsce chwastów, czyli barszcz Sosnowskiego. Uwagę przykuwa bardzo dokładne zdjęcie. Opis chwasta jest sporządzony bardzo dokładnie, a ponadto podano z jakim innym chwastem można go pomylić. Atlas podaje okres w jakim barszcz Sosnkowskiego kwitnie i przedstawia cały cykl biologiczny. Opisano w jakich warunkach występuje oraz jakie są najlepsze dla niego warunki do życia.

Co najważniejsze z punktu widzenia ogrodnika, najdokładniej przedstawiono sposoby zwalczania chwasta. Poza naturalnymi metodami takimi jak na przykład koszenie, obcinane, czy przecinanie korzeni, podano także metodę chemiczną jaką jest stosowanie herbicydów. Każdy inny rodzaj chwasta jest opisany według tych samych kryteriów.

 

Na przykładzie barszczu Sosnowskiego widać jak przydatną rzeczą jest atlas chwastów. Oczywiście, dla kogoś mieszkającego w bloku nie będzie miał takiego znaczenia, jak dla osoby posiadającej dom z ogrodem. To ogród jest siedliskiem wielu chwastów. Każdy jego posiadacz chciałby, aby zasadzone przez niego rośliny żyły bez towarzystwa chwastów. Niekiedy łatwo pomylić roślinę samosiewną z niepożądanym i często niebezpiecznym chwastem. Posiadając porządny atlas chwastów rozróżnienie będzie dużo łatwiejsze. A co bardzo ważne, zlikwidowanie szkodnika dzięki opisanym metodom nie będzie stanowiło problemu.

Powinno cię zainteresować

Jak znaleźć porządną mobilną wulkanizację w Radomiu?

Dziedziczenie udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością

Kosiarka – wady i zalety różnych rodzajów – jaką wybrać?

ETOOL24 Twój niezawodny partner w zakupach narzędzi online

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *