Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak dezynfekować telefon?

Higiena rąk stanowi jeden z najważniejszych elementów naszego codziennego funkcjonowania. Wystąpienie globalnej epidemii w 2020 roku zmieniło nasze nawyki i sprawiło, że musimy z większą uwagą podejść do higieny rąk oraz utrzymania czystości sprzętów przez nas najczęściej dotykanych. Teraz pod lupę weźmiemy środki dezynfekcyjne i ich zastosowanie w kontekście telefonów komórkowych. Jak dezynfekować telefon skutecznie, szybko i bezpiecznie dla naszego urządzenia?

Uważaj na plastikowe osłony wyświetlacza!

W przypadku telefonów nieposiadających szklanej osłony wyświetlacza, częsta ekspozycja na płyny dezynfekcyjne i ich składniki (alkohole, chlorek benzalkonium, sodę, jod) może doprowadzić do zmatowienia plastikowej osłony wyświetlacza. Może to już być widoczne po kilku cyklach dezynfekcji. W tym przypadku warto pamiętać o zaimplementowaniu prostych rozwiązań, do których można zaliczyć:

  • Chusteczki nasączone alkoholowym/bezalkoholwym preparatem do dezynfekcji powierzchni i sprzętów,
  • Podręczne lampy UV-C – nowoczesna i bardzo skuteczna metoda dezynfekcji powierzchni,
  • Detergenty – tyczy się to telefonów odpornych na zanurzenia w wodzie – określone klasy IPS. Bardzo ważne jest, aby telefony nie kontaktowały się z gorącą wodą i parą wodną – może to doprowadzić do rozszczelnienia obudowy. Chłodna woda plus detergent również jest skutecznym oczyszczaniem, o ile nasz telefon jest do tego przystosowany.

Czego nie robić?

Unikajmy używania aerozoli do dezynfekcji powierzchni telefonu. Spryskiwanie pod ciśnieniem dezynfektantem może sprawić, że mgiełka dostanie się pod osłonę wyświetlacza i zostawi tam trudne do usunięcia plamy. Będzie to bardzo szkodliwa dezynfekcja telefonu. Unikajmy bezwzględnie środków do dezynfekcji rąk! Zawarta w nich gliceryna brudzi wnętrze i zewnętrzną część urządzenia, dając trudne do usunięcia plamy.

Powinno cię zainteresować

Dziedziczenie udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością

Kosiarka – wady i zalety różnych rodzajów – jaką wybrać?

ETOOL24 Twój niezawodny partner w zakupach narzędzi online

Kajaki Liwiec – czemu są tak dobrym wyborem?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *