Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czy warto korzystać z usług biura nieruchomości?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie postawione w tytule, gdyż każda sytuacja jest inna. Należy zatem przeanalizować co w ogóle oferują biura nieruchomości, aby ocenić w jakich sytuacjach korzystanie z tego typu usług jest wskazane. Podstawową formą działalności biur nieruchomości jest oczywiście pośrednictwo w znalezieniu nabywcy na lokal lub też znalezieniu odpowiedniego lokum według przedstawionych kryteriów, które precyzuje klient. Teoretyczne, wydaje się, że tym każdy może zająć się sam, gdyż wie przecież czego oczekują, a w dobie internetu można łatwo przejrzeć wiele ofert w stosunkowo krótkim czasie. Wystarczy zatem wpisać w wyszukiwarce internetowej odpowiednią frazę z zależności od tego czego szukamy, na przykład, mieszkanie Konin, sprzedam mieszkanie Konin czy mieszkanie na sprzedaż Konin. Jest to jednak proces czasochłonny, a więc nie każdy będzie w stanie codziennie monitorować ogłoszenia godząc czas spędzony na poszukiwaniach z obowiązkami rodzinnymi i zawodowymi. Wyszkolony agent nieruchomości mający dostęp do szerokiej bazy ofert jest w stanie szybko i efektywnie wyszukać kilka najlepszych ofert, z których dokonanie wyboru jest dużo łatwiejsze. Wiąże się to jednak z dodatkowym wydatkiem w postaci prowizji dla biura nieruchomości.

Nie jest to jednak jedyna kwestia, w której agent nieruchomości może okazać się pomocny. Kolejnym aspektem jest pomoc w uzyskaniu kredytu na mieszkanie. Przeglądanie ofert wielu banków i wizyty w ich placówkach to kolejny żmudny i męczący proces. Agent nieruchomości jest już zaznajomiony z ofertami kredytowymi i wie również jak w praktyce przebiega kredytowanie mieszkania przez konkretne banki. Znając naszą sytuację finansową i zawodową również jest w stanie zaproponować dwie lub trzy oferty, których analiza jest o wiele łatwiejsza co znów pozwala znacząco skrócić cały proces zakupu mieszkania czy innej nieruchomości.

Jeszcze innym ważnym elementem jest pomoc w wycenie nieruchomości. Ma to istotne znaczenie w przypadku starania się o kredyt, gdyż pozwala to uniknąć zawyżonego kredytu co oznaczałoby wyższe odsetki. Jednorazowa opłata w postaci prowizji za wszystkie usługi agenta nieruchomości stanowi w takim przypadku zysk w porównaniu z wyższymi odsetkami płaconymi latami. Można zatem zauważyć, że agent nieruchomości nie jest niepotrzebnym pośrednikiem, który bierze prowizję za to coś co każdy sam byłby w stanie zorganizować, lecz korzystanie z jego usług może w znacznym stopniu przyśpieszyć i usprawnić zakup czy też sprzedaż nieruchomości. Warto zatem przeanalizować swoją sytuację i realnie ocenić czy w naszym przypadku skorzystanie z profesjonalnych usług na tym polu przyniesie wymierne korzyści.

Powinno cię zainteresować

Dziedziczenie udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością

Kosiarka – wady i zalety różnych rodzajów – jaką wybrać?

ETOOL24 Twój niezawodny partner w zakupach narzędzi online

Kajaki Liwiec – czemu są tak dobrym wyborem?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *