Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Co wybrać – kredyt w banku czy pożyczka w parabanku?

Brak płynności finansowej może skutkować stresem oraz problemami z zapłaceniem podstawowych rachunków, czy brakiem możliwości wyjazdu na upragnione wakacje. Coraz częściej ludzie korzystają z rozwiązań dostępnych nie tylko w instytucjach bankowych. Czym różni się kredyt od pożyczki?

Kredyt czy pożyczka – czym się różnią?

Różnica pomiędzy tymi dwoma produktami finansowymi nie jest aż tak znacząca, jakby się mogło wydawać. Kredyt jest udzielany wyłącznie poprzez banki, podczas gdy pożyczki oferują zarówno wcześniej wspomniane instytucje, jak i poza bankowe firmy, nazywane parabankami. Rozwiązania te, odmienne są od siebie także przez trudność w ich uzyskaniu. Banki stawiają zwykle na szereg zaświadczeń i dokumentów, potwierdzających zarobki. Z kolei firmy pożyczkowe mają zdecydowanie mniejsze obwarowania, decyzja o uzyskaniu dodatkowych funduszy jest niemalże natychmiastowa, a ich przyszły właściciel nie musi posiadać wygórowanej pensji.

Co warto wiedzieć przed podjęciem decyzji o kredycie czy pożyczce?

Przede wszystkim poza wymogami formalnymi (jak zaświadczenie o umowie o pracę czy wysokości miesięcznych dochodów), podejmując decyzję o konkretnym produkcie finansowym, należy wziąć pod uwagę jego koszty uzyskania, prowizje, a więc wszystko, co ostatecznie podnosi wysokość udzielonego świadczenia. Kredyt w banku czy pożyczka w parabanku? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Jeśli ktoś oczekuje gotówki niemalże natychmiastowo i nie liczy się z kosztami, które de facto musi ponieść, lepiej skierować swoje działania na pożyczkę. Specjaliści jednak podkreślają, iż kredyty bankowe, poza niższymi kosztami są po prostu bezpieczniejsze.

Powinno cię zainteresować

Dziedziczenie udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością

Kosiarka – wady i zalety różnych rodzajów – jaką wybrać?

ETOOL24 Twój niezawodny partner w zakupach narzędzi online

Kajaki Liwiec – czemu są tak dobrym wyborem?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *