Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Oszczędność energii – lepsza efektywność energetyczna

Być może nie zastanawiałeś się nad tym, ale większość powierzchni współczesnych miast zajmują ulice, chodniki, inne rodzaje przestrzeni wspólnych i dachy budynków. Wystarczy skorzystać z Google Maps lub podobnego oprogramowania, aby zobaczyć miasto, które w 99% jest szare.

Teraz wyobraź sobie tę samą wizję, ale z tarasami ogrodowymi i sadami na prawie każdym dachu. Nagle szarość miasta staje się bujną zielenią, która przekazuje świeżość, witalność i radość. Oto kilka korzyści płynących z tarasów ogrodowych.

1. Jakość powietrza

Tarasy ogrodowe Warszawa przyczyniają się do redukcji wielu cząsteczek i związków zanieczyszczających powietrze. Pojedynczy ogród nie będzie miał dużego wpływu, ale stworzenie dużych powierzchni zielonych dachów w określonych obszarach dużych miast lub w obszarach, gdzie poprawa jakości powietrza jest pilnie potrzebna, może mieć zauważalny efekt.

2. Bioróżnorodność i dzika przyroda

Tarasy ogrodowe Warszawa są z natury lepsze dla bioróżnorodności niż tradycyjne metody krycia dachów. Prawda jest taka, że nie trzeba udowadniać, że zawsze lepiej jest dla środowiska i bioróżnorodności, nawet na poziomie lokalnym, wypełniać dachy ogrodami niż pozostawiać je w postaci betonu.

3. Oszczędność energii – lepsza efektywność energetyczna

Tarasy ogrodowe zapewniają lepszą wydajność cieplną i izolację dachu budynków, na których są zainstalowane. Ich wydajność może być różna w zależności od rodzaju instalacji, pory roku, obszaru geograficznego i ilości wody zawartej w systemie.

W okresie letnim źle zabezpieczone i zaizolowane dachy mogą prowadzić do znacznego przegrzania budynków. Może to prowadzić do konieczności zwiększonego wykorzystania klimatyzacji. Taras ogrodowy działa jak bariera izolacyjna: połączenie procesów roślinnych i procesów glebowych zmniejsza ilość energii słonecznej pochłanianej przez membranę dachową, co prowadzi do niższych temperatur pod powierzchnią.

Zimą tarasy ogrodowe mogą pomóc w zmniejszeniu strat ciepła z budynków, kiedy aktywność korzeni roślin, warstw powietrza i całego systemu wytwarza ciepło, a tym samym stanowi membranę izolacyjną.

4. Zielona przestrzeń

W dzisiejszych miastach tworzenie terenów zielonych jest bardzo skomplikowane. Tworzenie parków w obrębie terenów już zurbanizowanych jest prawie niemożliwe ze względu na trudności planistyczne, a wzrost wartości gruntów powoduje, że na terenach rozbudowujących się ich pozyskanie, lokalizacja i projektowanie zawsze podlega napięciom. Sprawia to, że zapewnienie nowych terenów zielonych ma wysoki priorytet i jest bardzo ważne. Tarasy ogrodowe mogą zapewnić zarówno fizycznie, jak i wizualnie dostępną przestrzeń zieloną. Dachy są w dużej mierze wizualnie “martwymi” i nieatrakcyjnymi obszarami i mogą być uatrakcyjnione przez roślinność. Istnieją przypadki, w których jedynym uzasadnieniem dla instalacji tarasy ogrodowego jest estetyka wizualna. Obszary zielonych dachów mogą jednak również stanowić dostępną przestrzeń dla ludzi, z której mogą korzystać. Wypoczynek i relaks jest nieodzowną częścią naszego życia i zdrowe miasto powinno zapewnić przestrzenie do tego przeznaczone.

5. Zdrowie

Istnieje coraz więcej dowodów na to, że wizualny i fizyczny kontakt z naturalną roślinnością przynosi szereg korzyści dla mieszkańców. Obejmują one zarówno korzyści psychiczne (takie jak redukcja stresu), jak i fizyczne (w tym zapewnienie czystszego powietrza). Dostęp do terenów zielonych w tarasie ogrodowym może skutkować bezpośrednim obniżeniem tętna i ciśnienia krwi u danej osoby, a także może przyczynić się do ogólnego dobrego samopoczucia.

+Artykuł sponsorowany+

Powinno cię zainteresować

Jak znaleźć porządną mobilną wulkanizację w Radomiu?

Dziedziczenie udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością

Kosiarka – wady i zalety różnych rodzajów – jaką wybrać?

ETOOL24 Twój niezawodny partner w zakupach narzędzi online

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *